Jak se dělá evoluce

Autoři: Jan Zrzavý, David Storch, Stanislav Mihulka
Nakladatelství: Paseka
ISBN: 80-7185-578-2
EAN: 9788071855781
Formát: 296 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba, 450gr.
Rok vydání: 2004 (1. vydání)

O autorech

Prof. RNDr. Jan Zrzavý, CSc. (*1964), se na Biologické fakultě Jihočeské univerzity a v Entomologickém ústavu AVČR zabývá fylogenezí živočichů a evoluční morfologií členovců; je autorem řady odborných článků a častým přispěvatelem do časopisu Vesmír. Mgr. Stanislav Mihulka (1973) se na Biologické fakultě JU a v Botanickém ústavu AVČR zabývá ekologií a evolucí rostlin a ekologickými invazemi; je autorem jedné knihy a řady odborných a popularizačních článků. David Storch, Ph.D. (1970), se v Centru pro teoretická studia UK zabývá obecnou a evoluční ekologií a ekologií společenstev lesních a vodních ptáků; přednáší na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a Biologické fakultě JU v Českých Budějovicích; je autorem dvou knih, řady odborných článků a častým přispěvatelem do časopisu Vesmír.

O knize

Kniha tří mladých biologů se zabývá současnou evoluční teorií a její rolí v poznávání světa. Představuje tento obor jako dynamicky se rozvíjející a zábavnou disciplínu, plnou překvapivých objevů, ale i problematických momentů a rozporuplných poznatků. Esejistickou formou se snaží předvést biologii jako stále se proměňující a atraktivní obor, který prostřednictvím poznání minulého vývoje přispívá k pochopení současného obrazu přírody a kultury a který se stává stále důležitější součástí celkového pohledu na svět a člověka. Důraz je kladen na často kontroverzní objevy a jejich důsledky, ale i na to, jak vůbec k takovým objevům mohlo dojít, a jak nám na druhé straně pochopení evolučních procesů může významně pomoci řešit problémy současného světa. Publikace, založená na propojení textu s řadou příkladů, ozřejmí čtenáři nové a zajímavé souvislosti. Interpretace nejnovějších zásadních vědeckých poznatků i letitých vědeckých sporů jsou podávány s důrazem na srozumitelnost a zábavnost.

Můj komentář

Je to naprosto skvělá kniha obsahující obrovské množství informací. Autoři vysvětlují různá fakta velmi přívětivou formou i pro laického čtenáře. K této knize se často obracím, protože zde nacházím velmi dobré argumenty podporující evoluční teorii. Musím naprosto souhlasit s výše uvedeným komentářem. Výborná kniha, kterou doporučuji všem, co se zajímají o evoluci.

[Přidat komentář] [Všechna vlákna] [Zobrazit všechny] [Skrýt komentáře] [Zobrazit vybrané] [Za sebou] Komentáře ke článku
  • 16.03.2017 13:23 (Vložil: Dáša)
  • 15.06.2011 13:25 (Vložil: Karel)
  • 15.06.2011 13:24 (Vložil: Karel)
  • 25.08.2008 16:29 (Vložil: Lukáš Lahoda)