Lepidocaris crustacean

Trilobiti se sice za recentní (současné) zatím nepovažují, ale např. korýši Lepidocaris crustacean, původně známí jen z devonu, žijí i dnes. [1]

Obr. 1 Lepidocaris rhyniensis
Už na začátku jsem řekl, že žádná živá fosílie není důkazem nebo argumentem proti evoluční teorii. Už proto, že se většinou nejedná o přežívající druhy, ale o určité skupiny, které se pouze podobají dnes žijícím exemplářům. Každopádně tuto kapitolu jsem zařadil z jiného důvodu. Chtěl jsem ukázat jak se kreacionisté snaží veřejnosti vnutit za každou cenu své názory o tom, že živé fosílie dokazují nepravdivost evoluční teorie. Krásnou ukázkou je právě výše citovaný úryvek.

Nejprve je nutné si uvědomit, že crustacean není druhové ani rodové jméno žádného Lepidocara. Crustacean totiž znamená korýš. Lepidocaris skutečně existoval. Jeho pravé jméno je však Lepidocaris rhyniensis 1. A doposud je tento druh jediným známým.

Nechci se dopustit stejné chyby jako pan Kábrt, ale musím říct, že jsem nikde nenašel jakoukoliv fotografii nebo jakýkoliv záznam o studiu tohoto živočicha. Nevím tedy, odkud si je pan Kábrt tak jist tím, že tento živočich žije. Jediné co jsem k tomuto tématu našel je v článku od Boba Zuviche s názvem Živé fosilie 2. Píše: „Korýš podobný lepidocaru – Vyhynulý někdy před 300 miliony let, se objevil v padesátých letech na pobřeží Long Islandu“. Je tedy zřejmé, že se jedná o jedno neověřené pozorování. Navíc když si uvědomíme složitost a velikost (asi 3 mm) těla lepidocara musel tento náhodný objevitel být vybaven alespoň lupou nebo ještě lépe mikroskopem 1. A to se od náhodného pozorovatele asi čekat nedá.

Nemůžu tedy dodat nic jiného než to, že se jedná o neověřenou a hlavně pochybnou zprávu a nemůžeme ji brát jako vědecký fakt i přesto, že je toto tvrzení uvedeno v článku s názvem Fakta pro stvoření!

 
 
[Přidat komentář] [Všechna vlákna] [Zobrazit všechny] [Skrýt komentáře] [Zobrazit vybrané] [Za sebou] Komentáře ke článku
  • 19.07.2009 04:39 (Vložil: Anonym)
  • 21.12.2007 08:52 (Vložil: Petr Budil)